KONST / Litografier / Färglitografi 15989214
nr 1598 9214
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Signerad. Törnrosbusken. Färglitografi, bildmått: 27x38 cm, yttermått inklusive ram: 40x50 cm
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 19 februari 2024
kl 20:53:38
16/2 17:43:59
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren